Služby

Jak postupovat při výběru a koupi rodinného domu

Výběr rodinného domu, který se stane domovem pro Vaší rodinu by měl probíhat podle promyšlených požadavků na obytný prostor, zvyklosti členů domácnosti, lokalitu a prostředí kde chcete trávit příjemný čas volna. Náš zkušený tým odborníků na bydlení Vás provede možnostmi, které nabízí tento projekt rodinných domů a pomůže vybrat ten nejvhodnější.

Pokud vyberete domeček, který je tím pravým domovem pro Vás i Vaší rodinu připravíme pro Vás všechny smlouvy potřebné k jeho koupi a pomůžeme vyřídit případnou hypotéku.

1.

REZERVAČNÍ SMLOUVA

Prvním krokem je rezervace vybraného RD.  
Rezervační smlouva je smlouva, ve které si dohodneme, o který dům se jedná, jeho cenu a v jakém časovém období bude uzavřena smlouva o smlouvě budoucí kupní. V případě financování koupě domu slouží období mezi rezervační smlouvou a budoucí kupní smlouvou kupujícímu k výběru nejvhodnější banky. 
Rezervační poplatek činí 230 000,- vč. DPH.

2.

BUDOUCÍ KUPNÍ SMLOUVA

Druhým krokem je uzavření smlouvy o smlouvě budoucí kupní, kde jsou již přesně popsány podmínky, za kterých bude nemovitost převedena na nového majitele a to především:

  • Prodejní dokumentaci rodinného domu
  • Standardní vybavení RD
  • Kupní cenu a platební kalendář
  • Termín dokončení a předání RD
Podmínky koupě sjednáváme individuálně s přihlédnutím na možnosti kupujícího.

Uzavírání budoucí kupní smlouvy není podmínkou.
 
3.

KUPNÍ SMLOUVA

Třetím a posledním krokem je uzavření kupní smlouvy, která shrnuje všechny splněné podmínky a závazky stanovené v budoucí kupní smlouvě.
Jejím vložením a zápisem do evidence katastru nemovitostí se stáváte vlastníky vysněného nového domova – rodinného domu.

Celý postup výběru a koupě rodinného domu je zde shrnut velmi stručně a jednoduše. 
Provedeme Vás celým náročným procesem krok za krokem tak, abyste všemu rozuměli, měli s nezbytnou administrativou co nejméně práce a byli maximálně spokojeni.

Možnosti financování

Naši obchodní specialisti s Vámi rádi proberou možnosti financování koupě rodinného domu v našem projektu v Kanicích. Koupi rodinného domu a je možné financovat pomocí hypotečního úvěru nebo úvěru ze stavebního spoření. Rádi Vám poradíme i v případě, že chcete nákup financovat prodejem jiné nemovitosti. Nabízíme kompletní servis při vyřízení úvěrů, poskytujeme předmětné domy k zástavě pro ručení za úvěr kupujícího.